В Україні розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя провадиться через суд, але ніхто не заважає звести до мінімуму клопіт, вирішивши питання онлайн. Щоб судова інстанція ухвалила документи та взялася за розгляд справи без участі сторін, зазвичай на початковому етапі користуються допомогою юристів. У цій ніші працює кілька компаній, як приклад можна навести «Підпиши та Перешли». Цей сервіс приймає заявки на 2p.com.ua. На сайті проекту є докладна інформація на тему, зокрема про розлучення в односторонньому порядку. Ми ж коротко розпишемо основні варіанти.

Розлучення в офлайні з відвідинами суду

Для оформлення розлучення без присутності одного з подружжя за допомогою чисто паперового документообігу звертаються до суду за місцем прописки відповідача. Якщо він не явиться до суду, засідання спочатку переносяться, процес затягується. Період очікування на винесення рішення в середньому становить 4-6 місяців. Позивач оплачує судовий збір, витрачається на консультацію юриста. Розлучення в офлайні не завжди зручне, тому що йде час на участь у судових засіданнях. Можуть виникнути труднощі, якщо відповідач переїхав до іншого міста. Для спрощення процедури не рекомендується до позовної заяви вписувати супутні питання:

  • Призначення аліментів.
  • Розподіл майна.
  • Позбавлення батьківських прав другого з батьків.
  • Зміна прізвища дитини.

Як може допомогти з розлученням Електронний суд

В Україні після початку пандемії прискорилося створення «держави у смартфоні». Влада почала докладати більше зусиль щодо вдосконалення роботи Електронного суду. Сенс такого формату полягає у поданні документів онлайн та дистанційному судочинстві. Звернутися до суду можна за посиланням: https://id.court.gov.ua.

Поки що системі дуже далеко до бездоганної роботи: сайт періодично зависає, стандартні шаблони не завжди актуальні, судді досить часто не приймають документи тих, хто звернувся, не беруться розглядати складні справи віддалено. Крім того, позивач, який вирішив розлучитися через E-суд, повинен знати, що таке електронний підпис, як з ним звертатися, мати уявлення про законодавство, що регламентує порядок розірвання шлюбу.

Наявність шаблонів не означає, що не потрібно складати жодних документів. Система пропонує бланк, наприклад, заяви на розлучення у односторонньому порядку, А позивач повинен внести до нього відомості про себе, дружину, шлюб, вказати причину, через яку необхідно оформити розрив відносин і т.д. Усе це потребує наявності певних знань.

Варіант з «Підпиши та Перешли», або як подати на розлучення без зайвого клопоту

З «Підпиши та Перешли» простіше подати на розлучення: не потрібно вникати в процес, вивчати законодавство, формувати пакет документів. Порядок дій простий і зрозумілий навіть людям, які не обізнані в судочинстві:

  • Позивач заповнює на сайті сервісу анкету, вносить інформацію про сім'ю.
  • Вказує контакти зворотного зв'язку: месенджери, номер телефону.
  • Вказує адресу, на яку сервіс відправить SMART-посилку.

Співробітники «Підпиши та Перешли» вивчають анкету, формують відповідно до отриманої інформації пакет документів та надсилають його позивачу «Новою Поштою». Клієнт отримує необхідні папери разом із короткою інструкцією, підписує їх, проставляє дати, вкладає у надісланий конверт та відправляє до суду «Укрпоштою». Така технологія розлучення в односторонньому порядку проста та зручна. Не треба відвідувати суд, вникати у юридичні нюанси.