З 2016 року українські підприємці отримали доступ до торгів на електронному майданчику «Прозоро». Система кардинально відрізняється від аналогів, що виключає реалізацію шахрайських та корупційних схем. Як купувати товари на електронних торгах? Відповідь на запитання можна знайти на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/tsina-na-kruglyak-derevn-v-riznh-regionah-ukrain/. Це ресурс офіційно акредитованого майданчика, співпраця з яким допомагає взяти участь у тендерах на електронній біржі.

Важливий момент: зареєструватись безпосередньо на біржі не можна. Тому пошук офіційного майданчика-посередника – це обов'язкова умова для участі у тендері. Щоб виключити можливе блокування, варто спочатку надавати актуальні дані та реально оцінювати свої можливості (як фінансові, так і щодо виконання умов тендеру).

Як взяти участь в електронних торгах

Незалежно від того, на якому майданчику зареєструвався клієнт, він отримує доступ до всіх відкритих тендерів. Головне – це правильно визначитись із вибором. Оформлення розсилки на електронну пошту унеможливлює труднощі з пошуком цікавого тендеру. У листі міститься інформація про актуальні пропозиції, що дозволяє оперативно подати заявку на участь.

Як стати учасником тендеру:

  1. Вибрати пропозицію. Список постійно оновлюється, що допомагає підібрати актуальний варіант для кожного підприємця.

  2. Ознайомитись з умовами. В описі наведено всі вимоги: кваліфікація та досвід виконавців, необхідність наявності дозвільної документації.

  3. Вказати вартість.

Переможцем електронних торгів вважається той учасник, який вказав меншу вартість виконання. Додатково оцінюється привабливість пропозиції. Вітається комплексний підхід, що допомагає підібрати виконавця, що оптимально відповідає зав'яленим умовам. Аукціон проводиться у три етапи. Головне тут орієнтуватися на реальний рівень цін, але при цьому не завищувати показники. Дані учасників до відкриття торгів не розкриваються. Замовник не знає, хто подав заявку, а бачить лише вартість виконання завдання. Підхід унеможливлює впровадження корупційних схем, що дозволяє всім підприємцям, відповідаючих умовам тендеру, взяти участь у державних закупівлях.

Важливо: якщо учасник спочатку вказав хибні дані, то замовник має право відмовитися від подальшої співпраці. Більше того, за наявності грубих порушень є ризик блокування без відновлення.

Завершення торгів

По завершенню тендеру всім учасникам надходить повідомлення з його результатами. Плюс: підсумки торгів можна знайти у мережі. Вони публікуються у відкритому доступі, що знову ж таки виключає реалізацію шахрайських схем. 

За наявності питань, учасники можуть звернутися за роз'ясненням результатів. Інформація допомагає розібратися з перевагами переможця та розробити виграшну стратегію. Основна увага приділяється якості обслуговування клієнтів та економічній вигоді.