Мінеральна вата для будівництва – збалансований за показниками вартості та практичності застосування, будівельний матеріал для утеплення. Мінеральна вата в інтернет-магазині Bud-Platforma – це завжди відповідність всім вимогам за витривалістю та показниками якості. А ще – це недорогий спосіб захистити будинок чи квартиру від холоду та спеки і завжди контролювати кліматичні умови в будинку за власним бажанням, а не враховувати примхи погоди чи враховувати температури ззовні.
Переваги використання мінеральної вати для утеплення фасаду будинку
Про деякі переваги ми вже розповіли, але варто зазначити і деякі інші. Порівняно з іншими синтетичними варіантами утеплювачів, мінеральна вата практично не горить і лише може втрачати форму від потужної температури. Такі трансформації відбуваються лише коли температура досягне вище +400С, тобто буде вищою у чотири рази, ніж точка кипіння води.
Порівняно з іншими матеріалами мінеральна вата є стійкою до негативної мікрофлори. Тобто на поверхні не з'явиться цвілі, грибків та інших небезпечних проявів “зараження” біологічними масами, що спричиняють появу хворобливих станів людини або руйнують конструкцію.
Мінвата має також інші переваги:
- її можна застосовувати для теплоізоляції як цегляної, бетонної, оштукатуреної, так і металевої поверхні, тобто вона є універсальним утеплювачем для будь-яких приміщень і будівельних конструкцій;
- мінвата є гнучкою і може частково розтягуватися та прибирає такий самий вигляд поверхні, як і матеріал, до якого її прикладають для утеплення, тобто для облаштування мінватою можна використовувати стіну чи іншу поверхню зі значною кількістю вигинів, нахилів та інших видів нерівномірності поверхні;
- мінеральна вата набуває своєї звичайної форми одразу після розпакування і підготовки до застосування, тобто внаслідок транспортування у згорнутому вигляді і навіть деформації, вона відновлює початкову форму, саме тому для її зберігання, підготовки для застосування та перевезення, необхідні мінімальні вимоги і витрати;
- внаслідок особливостей конструкції мінеральної вати, її можна розташовувати на поверхні із мінімальною товщиною, оскільки вона навіть за невеликого шару утеплювача може давати однакові показники теплоізоляції із товстошаровими будматеріалами.
З чого роблять мінвату і які є додаткові опції?
Будь-яка скловата складається із двох основних компонентів – основи, яка виготовляються із різноманітних синтетичних матеріалів та подрібненого скла і кварцевого піску.
Такий склад є одним із екологічних серед інших ущільнювачів та утеплювачів зовнішньої поверхні будинку. Саме тому скловата до цього часу залишається дуже популярним будівельним матеріалом для утеплення фасадів будинків.
Єдина вимога, яка ставиться до таких конструкцій – необхідність якісного захисту від потрапляння вологи та створення шарів пароізоляції і виведення вологості з шару утеплення.
Є ще деякі експлуатаційні плюси і переваги під час монтажу. Важливо, що скловата має високий рівень еластичності прокладання ізоляції, тому можна не турбуватися про міцність конструкції. Волокна скловати не будуть ламатися навіть під сильним кутом, а тому щільність і міцність матеріалу не зміниться.
Крім того, якість теплопровідності скловати – один із найвищих серед ізолюючих матеріалів. За різними підрахунками та у різних моделей є теплопровідність у діапазоні 0,036-0,042 Вт/м х К. Такий коефіцієнт дозволяє захистити будинок навіть від найсильнішої спеки чи холоду, якщо застосовується базовий рівень теплового захисту вікон і покрівлі, а також є звичний рівень теплоізоляції дверей і фундаменту.