У кризовий період, згідно зі статистикою, показники погодження кредитів в фінансових установах знижуються. Перед оформленням кредиту позичальнику варто врахувати, що банк оцінюватиме певні чинники, що формують його фінансовий профіль, щоб визначити платоспроможність та обрахувати потенційні ризики неповернення коштів.
На що звернути увагу
1. Кредитна історія. Банки постійно співпрацюють із кредитним бюро. Це необхідно для перевірки благонадійності позичальників. Банк може в бюро дізнатися про наявність або відсутність у позичальника непогашених кредитів. Навіть якщо позичальник оформляв коли-небудь кредит, то в бюро міститиметься інформація про погашення заборгованості, а також його розмір. У разі, якщо у позичальника були прострочення виплат за попередніми кредитами, то банк буде дивитися період такого прострочення. Якщо затримка виплат була невелика, банк може і не звернути уваги на цей фактор. Позичальнику ж із поганою кредитною історією можна її поліпшити. Для цього варто взяти онлайн мікропозику в мікрофінансовій кредитній організації та погасити її у встановлений термін.
2. Обсяг боргу. За наявності інших непогашених боргів банк може не видати новий кредит. Цю інформацію банк також перевіряє в бюро кредитних історій. Якщо співробітники банківської установи побачать, що позичальник загнав себе в боргову яму, то новий кредит навряд чи йому буде видано.
3. Період між кредитами. Якщо часовий проміжок між попереднім кредитом і новим дуже маленький, то у банку можуть виникнути сумніви з приводу рівня фінансового добробуту позичальника. Людина, яка постійно оформляє позики, напевно відчуває фінансові проблеми. Навіть якщо такому позичальнику і не відмовлять, найімовірніше вона буде невелика.
4. Стабільність заробітку. Оскільки виплачувати кредит доведеться регулярно, то не дивно, що кредитора хвилюватиме рівень доходу позичальника. Адже крім основного боргу, необхідно буде виплатити і відсотки за користування грошовими коштами. Позичальнику рекомендується надати банку довідку з місця роботи, яка підтверджуватиме стабільність доходу. Бажано, щоб клієнт мав офіційну роботу. Важливе значення має і статус підприємства, на якому працює позичальник. Якщо фірма часто затримує заробітну плату, то банк може відмовити у видачі, або ж видати незначну суму. Рекомендується довести благонадійність свого роботодавця. Адже буває й таке, що роботодавець позичальника перебуває у стадії ліквідації. Звичайно, за відсутності офіційної роботи також вийде оформити кредит. Однак відсоткова ставка буде велика, а сума позики маленька.
Джерело: фінансовий портал ЗаймОбоз.