Пожежна безпека підприємства – неймовірно важлива складова робочого процесу будь-якої організації та підприємства. Її забезпечення таке важливе не тільки через можливе виникнення пожеж, а й через те, що ця сфера регулюється на державному рівні. І при недотриманні всіх встановлених правил у компанії можуть виникнути серйозні проблеми.

Які організаційні заходи передбачає

Оскільки пожежна безпека являється важливою складовою комплексної роботи із охорони праці, проведення організаційних робіт з цієї теми також є досить обширним і включає ряд речей, які слід виконати. До них відноситься:

  • Створення належних умов забезпечення безпечної праці.
  • Зведення до мінімуму ризик виникнення пожежі.
  • Встановлення додаткових технічних засобів, які можуть або запобігти спалаху, або допомогти в оперативному усуненні пожежі (а також наслідків, викликаних ним). Ці роботи повинні проводитися своєчасно та в повній мірі. Одним з таких варіантів може бути встановлення пожежної сигналізації – https://firesecurity.com.ua/uk/ustanovka-pozharnoi-signalizatcii/.
  • Проведення контролюючих заходів, що дозволяють перевірити, наскільки дотримуються державні вимоги і наскільки добре в компанії реалізована пожежна безпека.
  • Розробка регламенту з того, як гасити пожежу та її впровадження на підприємство. Також розробляються регламенти щодо правильної евакуації людей та цінного майна.
  • Проведення навчання працівників компанії.

У тих випадках, коли підприємство орендує територію в іншої компанії, інформація про те, яка зі сторін відповідає за забезпечення пожежної безпеки, обов'язково прописується в договорі.

Хто несе відповідальність

Кожен співробітник в обов'язковому порядку повинен дотримуватись вимог пожежної безпеки. Організацією заходів, необхідні її забезпечення може займатися будь-яка посадова особа, залежно від рішення керівника підприємства. При цьому дана інформація повинна бути обов'язково відображена, як у посадових інструкціях відповідального співробітника, так і в положеннях структурних підрозділів. .

У деяких випадках навіть можуть бути створені добровільні підрозділи пожежної охорони, які матимуть у своєму складі пожежно-рятувальну команду. Але такий варіант зустрічається дуже рідко, і на більшості організацій його немає.

Як пройти перевірку ДСНС

Варто зазначити, що державні служби раз у певний проміжок часу перевіряють чи дотримуються на підприємстві правил. Особлива увага приділяється оформленню документації.

Дуже важливо відзначити, що при цьому лише правильно оформлених документів буде недостатньо, щоб пройти перевірку ДСНС. Як не дивно, найпростіший спосіб уникнути проблем – справді вести реальну роботу з впровадження та підтримки протипожежної безпеки, яка повною мірою відповідатиме державним стандартам та вимогам. Ця робота включатиме і регулярне проведення інструктажу серед співробітників, і планове обслуговування пожежної сигналізації, яке можна замовити на сайті https://firesecurity.com.ua/uk/obsluzhivanie-pozharnoi-signalizatcii/.

Навчання має включати такі складові:

  • Теоретичні заняття, які дозволяють ознайомитись з тим, що необхідно проводити для забезпечення пожежної безпеки.
  • Практичні тренінги, які дозволяють виробити навички у співпрацівників, які можуть стати дуже корисними в небезпечній, критичній ситуації.
  • Проведення тестування, що підтверджує, що люди засвоїли матеріал.
  • Роздача методичних та нормативно-технічних матеріалів.