Найпоширеніша проблема стоп - хворобливі мозолі та натоптиші. Це шкідливі та часто болючі ущільнення, які приносять серйозний дискомфорт під час ходьби. Утворюються вони в зонах, на які чиниться підвищений тиск, тертя. Такі освіти незаразні, але вимагають лікування у підлоги, а не просто пластир чи педикюр. Якщо залишити проблему на самопливі, є ризики інфікування, розвитку запального процесу, а це вже небезпечно.

Мозолі бувають різні

Залежно від структури та форми розрізняють кілька видів мозолів – це сухі, стрижневі та водяні.

  • Сухі мозолі мають низьку чутливість, оскільки є опуклі ділянки ороговілої шкіри.
  • Водяний утворюється в місці тертя шкіри об грубу поверхню. Усередині мозолі набирається прозора рідина. Самостійно проколювати водяний мозоль небезпечно!
  • стрижнева мозоль болюча, тому що її стрижень знаходиться в шарах епідермісу. Якщо є ознаки стрижневої мозолі, потрібно відразу звернутися до подолога, щоб уникнути ускладнень у вигляді проростання стрижня глибоко в шарі дерми, а може прорости і до кістки.

Натоптиші https://www.medlas.ua/uk/services/podolog-kiev/mozoli-i-natoptyshi/ 

Якщо на підошві стопі з'явилися білуваті, сіруваті або жовті кольори плями з нечіткими межами - це натоптиші. При ходьбі і навіть коли ноги відпочивають вони можуть викликати біль, печіння. Виникають вони через часті травмування шкірного покриву.

Лікування мозолів та натоптишів у подолога – це завжди відмінний результат

Лікар-подолог спеціалізується на захворюваннях стоп, тому знає всі особливості подібних наростів і як вилікувати будь-якого виду мозолі швидко та якісно. Лікування підбирається з урахуванням таких факторів, як вид, розмір і розташування ороговілої зони, стану шкіри стоп та здоров'я пацієнта.

Комплекс лікувальних процедур обов'язково включає медичний педикюр. Він виконується за допомогою спеціальних медичних фрез, не викликає болю, не торкається здорових тканин. При його проведенні шкіра не зрізається, а делікатно шліфується, видаляються тільки клітини, що відмерли. Якщо є симптоми бактеріальної інфекції, після апаратної обробки накладаються лікувальні пов'язки з антибактеріальними, протизапальними засобами. В особливо складних випадках може бути потрібно два-три сеанси медичного педикюру.

Серед найпередовіших та найефективніших методик лікування – лазерна коагуляція мозолів. Це абсолютно безболісна та високоефективна процедура. Особливо лазеротерапія показана при складних стрижневих мозолях та великих натоптишах. Її суть у точковому впливі променя та повне усунення шкірного наросту, стрижня. Для кожного виду мозолі підбирається певна насадка розсіювання та потужність лазера. До основних переваг методу відноситься безболісність, антисептична дія лазера, відсутність кровотеч, повне видалення наросту, немає ризику інфікування. Процедура триває 10-15 хвилин.

Після лікувальних процедур лікар дає консультації щодо правильного догляду за стопами та підбору зручного взуття.

Клініка подології - https://www.medlas.ua/uk/