Нова електронна система Прозоро – це перший крок для відкриття принципово нового рівня функціонування підприємництва України. Завдяки реалізації цього проєкту державні фінанси використовуються більш прозоро. Крім того, суттєво зменшується вірогідність проведення корупційних схем. 

Популярність системи лише починає зростати, тому тільки частині населення відомо про її існування. В цій статті можна ознайомитися з принципами роботи Прозорро, метою та етапами створення ресурсу, а також його перевагами. Пропонуємо ознайомитися з основною інформацією та перейти до реєстрації на офіційному майданчику – https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board/ .

Як створювалась система Прозорро?

Вже більш як чотири роки в нашій країні здійснює свою роботу електронна платформа Прозорро. Вона була створена як інструмент реформації самої процедури. Також за допомогою ресурсу планувалося започаткувати певну філософію тендерних закупівель у країні.

Випробувальний період дозволив виявити переваги та недоліки системи, аби покращити якість її функціонування, а також вказати на потребу реалізації подальших систематичних реформ у сфері публічних закупівель.

Створення цього проєкту відбувалося в кілька етапів. Під час виконання першого з них доступ до майданчика був лише в основних розпорядників, але після його завершення отримати доступ до тендерів змогли всі охочі. Проведення аукціону на електронному майданчику надає можливість автоматичного оцінювання кожної тендерної пропозиції.

Особливості торгового майданчика

Сфера торгівельних закупівель безупинно розвивається та вдосконалюється, що сприятливо як для держави, так і для місцевих підприємств і компаній. Після вивчення результатів навіть не виникає сумнівів у рівні професіоналізму осіб, які відповідали за проведення змін у даному сегменті. Результатом впровадження цих змін є підвищення конкуренції на вітчизняному ринку та запобігання зростанню корупції. Великий успіх платформи – її висока оцінка, надана міжнародними експертами.

Головним принципом роботи платформи є забезпечення закупівлі в межах єдиної системи з реалізацією всіх процесів в онлайн режимі. При цьому учасникам не обов’язково заходити у систему в певний час або прив’язувати себе до одного місця. Для ознайомлення всіх користувачів з умовами тендерів та процедурою їх проведення передбачені відповідні розділи на офіційному сайті Прозорро та приватних майданчиках, де здійснюється реєстрація.

Завдяки створенню та розвитку системи Прозорро державі нарешті вдалося покращити ситуацію на ринку закупівель та допустити до них нових гравців, здатних запропонувати конкурентні умови. В результаті ми отримуємо значне підвищення рівня ефективності тендерів. За допомогою платформи вдається викорінити корупційну складову, а також запобігти дискредитації контрагентів. Нововведення створюють оптимальні умови для того, щоб процес закупівлі став максимально чесним і прозорим.