У ніч на 15 червня росіяни здійснили чергову масовану атаку на України, застосувавши одночасно ракети та дрони. Нові тактичні підходи агресора зробили удари складнішими для протидії, зокрема через збільшення висоти польоту безпілотників.
Ворог удосконалив маскування БпЛА
РФ посилила внутрішнє виробництво ударних дронів Shahed й використовує їх у великих кількостях. За даними аналітика Інституту вивчення війни Крістіни Гарвард, окупанти виготовляють щомісяця близько 2700 таких безпілотників. ЗС Росії запускають до 2500 дронів-приманок, які практично не відрізняються від бойових моделей, а це ускладнює їх виявлення.
олишній представник Міністерства оборони, а нині експерт Центру Разумкова Олексій Мельник, вказав на зміну підходу російської армії: удари не розкидані по усій території, а сконцентровані на конкретних ділянках. Це дозволяє загарбникам досягати максимального ефекту — руйнувань та психологічного тиску на населення.
На думку міжнародних експертів, ключова ціль повітряних ударів ворога — підірвати бойовий дух українців й створити уявлення про перевагу РФ на фронті. Проте досягнення Кремля далекі від реальної перемоги.