Путін захищає свій призов і каже, що 16 тисяч призовників уже «виконують бойові завдання

Путін захищає свій призов і каже, що 16 тисяч призовників уже «виконують бойові завдання, фото-1

На плакаті в місті Подольськ під Москвою зображений портрет загиблого в Україні російського солдата з гаслом «Героям-подільцям слава». Максим Шипенков/EPA, через Shutterstock

У зв’язку з посиленням критики провоєнних блогерів щодо повідомлень про загибель новобранців, які воюють в Україні, президент Росії Путін у п’ятницю захистив свій нещодавній призов, заявивши, що не шкодує про війну в Україні.

Його слова прозвучали на тлі того, як відомі військові блогери звинуватили оборонних чиновників Кремля в киданні в бій непідготовлених новобранців. Призов також наштовхнувся на опір по всій Росії, оскільки селяни, активісти та навіть деякі обрані посадовці запитували, чому призов на військову службу, здається, сильніше вдарив по групах меншин і сільській місцевості, ніж по великих містах. Наприкінці вересня гнів через призов вилився у вуличні протести.

Близько 222 000 росіян вже були призвані, 16 000 з них були розгорнуті «в підрозділи, які беруть участь у виконанні бойових завдань», – сказав пан Путін на прес-конференції в Астані, Казахстан, додавши, що він очікує, що мобілізація буде завершена протягом двох тижнів. .

Коли у вересні Путін оголосив про «часткову мобілізацію», він сказав , що військовослужбовці, призвані на строкову службу, «пройдуть обов’язкову додаткову військову підготовку». Російський уряд заявив, що таке навчання може тривати до одного місяця.

Російські ЗМІ повідомляють про щонайменше сім смертей серед нещодавно призваних. Відповідаючи в п’ятницю на запитання, чому деякі мобілізовані військовослужбовці загинули так швидко після початку мобілізації, пан Путін сказав, що в деяких випадках навчання може тривати всього 10 днів.

«Лінія зіткнення — 1100 кілометрів, одними контрактниками її не втримати», — сказав Путін. «Всі мобілізовані громадяни повинні пройти навчання».

На запитання, чи шкодує він про війну, Путін відповів «ні».

«Ми отримали б таку саму ситуацію в гірших умовах», – сказав він. «Мої дії були своєчасними і правильними».

Тим не менш, наприкінці вересня пан Путін визнав , що в тому, як російський уряд виконував його проект, були «помилки». Він розповів про випадки неправомірного призову людей, які мають право на відстрочку, наприклад, багатодітних батьків, чоловіків з хронічними захворюваннями чи старше призовного віку.

Путін захищає свій призов і каже, що 16 тисяч призовників уже «виконують бойові завдання, фото-2

Російські новобранці йдуть пішки, щоб сісти на поїзд на залізничній станції в Прудбої, Росія, минулого місяця. Associated Press

Про загибель новобранців повідомили місцеві веб-сайти та активісти по всій країні від Санкт-Петербурга на північному заході до Челябінська на Уралі. Міністерство оборони Росії не регулярно повідомляє про кількість загиблих.

Російський військовий блогер Роман Сапоньков у четвер відреагував на повідомлення про нещодавні загибелі, заявивши, що мобілізацію слід було оголосити на півроку раніше, оскільки зараз на військове керівництво країни чиниться тиск з метою якнайшвидшого виведення військ на передову. щоб допомогти відбити недавнє просування України на полі бою.

«Тому ми побачимо багато смертей серед мобілізованих», – сказав він у своєму блозі. «Сьогодні вони супергерої, яких кинули рятувати ситуацію в останній момент».

Коментатори Hawkish розкритикували початкове впровадження призову, а один популярний провійськовий блогер у Telegram Райбар заявив, що вони отримали «велику кількість історій» людей із проблемами здоров’я або без бойового досвіду, які отримали повідомлення про призов.

У той час, коли цього тижня надходили повідомлення про загибель людей в Україні, один російський військовий блогер, який відомий як «Сіра зона» і стверджує, що він пов’язаний із спільнотою російських найманців, заявив, що мобілізація продовжує бути хаотичною і що уроки не були винесені. від першої хвилі критики.

Російські військові блогери стають дедалі гучнішою та впливовою групою журналістів та активістів, які підтримують рішення Кремля вторгнутися в Україну, але критикують міністерство оборони країни та інші органи влади за те, як вони ведуть війну.

війна в Україні 2022
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2 перегляди в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати