Запорізька область на порозі другої хвилі захворюваності на COVID-19

Запорізька область на порозі другої хвилі захворюваності на COVID-19

Сьогодні, 8 жовтня, відбувся брифінг голови облдержадміністрації Віталія Боговіна щодо актуальної ситуації з підготовки до другої хвилі захворюваності на COVID-19 у Запорізькій області. У заході також взяли участь заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва та в.о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Терехов.

Під час брифінгу були обговорені питання щодо епідситуації в області, впровадження в регіоні телемедицини, забезпечення киснем ліжок, виділених під коронавірус, та доплати медичним працівникам.

Олена Теряєва доповіла щодо епідеміологічної ситуації на ранок 8 жовтня. Так, за минулу добу в Запорізькій області  зареєстровано 145 нових випадків, з них – 11 серед медичних працівників.

На сьогодні в лікарнях отримують стаціонарне лікування 459 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID, крім того, на лікуванні в лікарнях знаходиться 219 пацієнтів з підозрою. Завантаженість ліжок хворими на COVID становить 34%, а сумарна, враховуючи хворих з підозрою, становить 50%. На дому під наглядом лікарів знаходиться 2764 пацієнти.

Сумарно у Запорізькій області 5007 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Показник захворюваності складає 96 на 100 тис. населення.

Наразі в 16 із 25 адміністративних одиниць рівень захворюваності є вищим, ніж базовий в Україні (Запоріжжя - у 2,3 раза, Мелітополь – у 3,5 раза, Токмак – у 8,6 раза).  Найбільша кількість хворих в  Пологівському районі, де показник захворюваності становить 286,2 на 100 тисяч населення та у Новомиколаївському районі – 222,1 на 100 тисяч населення.

З основної теми брифінгу виступив голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

- Ми очікуємо значне зростання захворюваності, тому вже зараз я поставив завдання готуватись не тільки 19-ти лікарням  першої хвилі, а й 21-му закладу другої хвилі. Забезпечення киснем, засобами індивідуального захисту, навчання медичного персоналу – основні напрямки роботи нашої команди. Попри важкі часи, маємо декілька гарних новин!, - звернувся Віталій Боговін.

Зокрема, 5 жовтня, на позачерговому засіданні комісії ТЕБ НС ухвалено рішення про виділення 5,5 млн грн з резервного фонду для проведення додаткових кисневих мереж та придбання двох мобільних цифрових рентгенапаратів для Запорізької обласної інфекційної лікарні.

На 100% забезпечені киснем ліжка, виділені під COVID, в Дніпроруднівській, Токмацькій, Якимівській лікарні та в Запорізькій дитячій лікарні № 5.

На засіданнях регіональної комісії ТЕБ НС поставлено завдання забезпечити медичні заклади першої та другої хвилі засобами індивідуального захисту і киснем. Головна мета – показник забезпечення киснем - не менш ніж 80% в 19-ти закладах першої хвилі та 40% у 21-му закладі другої хвилі.

Медичні працівники, що працюють безпосередньо з хворими на COVID-19, з квітня отримують виплати до 300% від заробітної плати. Станом на сьогодні 67 закладів уклали договір з Національною службою здоров’я України по пакету з надання медичних послуг COVID-19 на загальну суму 517,3 млн грн. Ця сума передбачає закупівлю ліків, засобів індивідуального захисту і дезінфікуючих засобів, а також кошти на доплату працівникам, які безпосередньо надають допомогу хворим.

З першого вересня всім медичним працівникам державою передбачені доплати: лікарям у розмірі 70%, фахівцям у розмірі 50%, молодшим медичним сестрам у розмірі 25%. Передбачено 14 млн грн до кінця року, з яких у вересні вже виплачено 2,5 млн грн.

Окремо Віталій Боговін зупинився на питанні впровадження телемедицини у медичних закладах Запорізької області. В умовах стрімкого зростання захворювання телемедицина стала ще більш актуальною та вкрай потрібною.

Так, на сьогодні в області створена мережа й обласний телемедичний центр. До мережі єдиного телемедичного простору долучилися 52 заклади охорони здоров’я Запорізької області; проведено навчання медичних фахівців та технічних спеціалістів у 28 закладах; проведено 16 тестових консультацій Запорізьким обласним телемедичним центром на базі Запорізької обласної клінічної лікарні із закладами охорони здоров’я первинного та вторинного рівня. До кінця жовтня вже розпочнуться консультації реальних пацієнтів в телемедичній обласній мережі.

- Всі прогнози щодо масштабів захворюваності другої хвилі COVID залежать тільки від нас! Я звертаюся до мешканців Запорізької області, закликаю, користуйтеся засобами індивідуального захисту, робіть дезінфекцію рук, поверхонь та приміщень, дотримуйтесь усіх правил карантину. Я розумію, що багато хто вже втомився від карантину, проте, ці правила поки є незмінні. Дуже багато залежить від нас самих, - звернувся, підбиваючи підсумки, голова облдержадміністрації Віталій Боговін.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Другий поріг захворюваності COVID-19 Запорізька область
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1 просмотр в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать