Гендерна нерівність: видумка чи реальність

Гендерна нерівність: видумка чи реальність

Зазвичай з приходом весняного свята, присвячений Міжнародному жіночому дню, так чи інакше підійматися питання про гендерну нерівність.

Згідно з рейтингом Всесвітнього економічного форуму TheGlobalGenderGapReportУкраїна посідає 59 місце за доступністю жінок до освіти, медичного обслуговування, економічної свободи та політичного життя.

Наразі у світі немає жодної країни, де б жінка заробляла на рівні чоловіка, окрім країн Північної Європи.А Українське законодавство передбачає гарантії державою від дискримінації у сфері зайнятості за ознаками статі. Жінка, яка звертається до державної служби зайнятості отримує одинакові з чоловіком послуги. А самій службі забороняється, за винятком специфічної роботи притаманні певній статі, пропонувати вакансію лише жінці або чоловіку.

Як відомо, роботодавець при прийняті на роботу цікавиться наявністю дітей чи вагітності, що порушує норми закону.  Адже бізнес не стоїть на місці, а сидіти жінці вдома з дитиною не кожному бізнесмену вигідно.Тому за часту після декрету жінкам пропонують посаду з меншою, ніж була, зарплатнею, яка протирічить власним інтересам.  

Необхідно зазначити, що свято Міжнародного жіночого дня це не завжди подарунки, якими зазвичай виступають у якості слів та букетів квітів, а право рівності у суспільстві.

Міжнародний жіночий день нерівність
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати