В українців може бути й дві пенсії: так пропонує законопроєкт

В українців може бути й дві пенсії: так пропонує законопроєкт

Розроблено законопроект Закону №2683 «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». Другу пенсію можна буде одержувати паралельно соціальній, повідомив Курс.

Друга пенсія відрізняється тим, що її розмір встановлює сам потенційний пенсіонер і вона матиме дві складових. У її накопиченні братимуть участь працюючий до досягнення пенсійного віку, і роботодавець. Процес здійснюватиметься на паритетних засадах. Це матиме такий вигляд:

• роботодавці сплачуватимуть 2% від розміру зарплати працівників;

• працівники будуть вносити внески в розмірі 1% від свого доходу.

• якщо працівники захочуть збільшити розмір внесків, то це легко можна буде зробити. При цьому роботодавці в свою чергу зобов'язані пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками в розмірі до 5% від суми заробітної плати свого співробітника.

Накопичення громадян підлягають обліку на їх індивідуальному накопичувальному пенсійному рахунку і можуть бути успадковані. А зберігатися кошти будуть на спеціальному рахунку, але не в Пенсійному фонді як єдиний соціальний внесок, а на рахунках спеціально створеного Пенсійного казначейства. Воно при виході на заслужений відпочинок і виплачуватиме накопичувальну пенсію.

токмак друа пенсія україна законопрект
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
4 перегляди у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати