Ціна на газ в Україні різко впала

Ціна на газ в Україні різко впала

На українському ринку вартістьгазу впала до рівня 186 доларів за 1 тисячу кубівпочинаючи з 3-го кварталу 2019-го року. Це мінімальна ціна для останніх 10-ти років.На ціну газу, як на українському, так і на світових ринках, вплинуло кілька факторів, повідомили Українські новини.

Це повсюдно надмірно тепла зима. Інша причина – політична. Через очікування розв’язання питання транзиту російського газу через Україну, європейські учасники ринку заповнили всі доступні сховища. А коли новий договір підписали, виявилось,що пропозиція перевищила попит. Тому й відбулось стрімке падіння ціни до рекордних показників.Вплинуло на це скорочення рівня промислового виробництва в Китаї через коронавірус.

Тако ж через нові російські проєкти: «Північний» та «Південний» потік, а також постачання зрідженого газу з США та Росії, створюється надлишкова пропозицію на ринку, тому істотного корегування ціни в бік підвищення очікувати не варто.

«Нафтогаз» уже порахував січневу ціну на паливо за новою методикою. Вона становить 4 650 грн за тис куб м (без ПДВ, націнки газзбутів і транспортування). Це на 25% менше, ніж у січні 2019 року. Однак у порівнянні з груднем 2019 року ціна зросла на 8,7%.

токмак різке зниження вартості газу
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1 просмотр в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии