В рамках проєкту «Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях», протягом грудня 2019 до 10 січня 2020 року, команда Міжнародної громадської організації «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам» отримувала заявки населених пунктів з населенням до 200 000 мешканців та муніципальних лікарень на грант у сфері енергоефективності. Відповідно доправил участів гранті, запланований термін розгляду заявок та визначення переможців до 31.01.2020р.
Кількість отриманих заявок на грант – 242. Кількість отриманих заявок на грант в розрізі області:
-Донецька – 33;
-Полтавська – 22;
-Запорізька – 20;
-Дніпропетровська – 19;
-Житомирська – 14;
-Івано-Франківська – 14;
-Київська – 12;
-Вінницька – 11;
-Сумська – 9;
-Херсонська – 9;
-Хмельницька – 9;
-Харківська – 8;
-Львівська – 7;
-Чернівецька – 7;
-Чернігівська – 7;
-Волинська – 6;
-Закарпатська – 6;
-Кіровоградська – 6;
-Рівненська – 6;
-Луганська – 4;
-Миколаївська – 4;
-Черкаська – 4;
-Тернопільська – 3;
-Одеська – 2.
Загальна сума запитуваних грантів – 40 597 044 грн. Загальна сума фінансування проєктів – 59 429 435 грн. Станом на 05.02.2020 року Міжнародною громадською організацією «Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам» (МГО ЦСЖМР) відповідно до грантової угоди між DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH та в рамках проєкту «Енергоефективність у громадах II» для реалізації «Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях», було завершено конкурс заявок на отримання грантів для підтримки впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності громадських будівель, в тому числі муніципальних лікарень міст та об'єднаних територіальних громад.
За результатами оцінювання, серед 242 заявників, було обрано тільки 22 переможці (повний перелік – у вкладенні до цієї статті).
Із 20 поданих заявок із Запорізької області перемогу здобула лише 1 – заявка міста Токмака з проєктом «Розвиток системи енергоменеджменту міста Токмак шляхом встановлення програмного забезпечення для впровадження автоматизованої системи енергомоніторингу в бюджетних установах, включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом та подальшою розробкою проєктно-кошторисної документації для імплементації проєкту з термосанації найбільш енерговитратної будівлі».