Визначено напрямки кредитування в агропромисловому комплексі України

Визначено напрямки кредитування в агропромисловому комплексі України

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільского господарств провело онлайн селекторну нараду. До неї залучили представників НБУ, іншх фінансових установ, департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій, сільгоспвиробників. Запорізька область була представлена в особі директора Департаменту агропромислового розвитку Андрія Поляков, повідомила прес-служба Запорізької ОДА.

В ході наради обговрювалися напрямки підтримки кредитування в АПК України. Вона здійснюватиметься в трьох напрямках:

·підтримка малого та середнього бізнесу на селі;

·відшкодування кредитів на тваринництво;

·кредитувння на покупку земель сільгосппризначення.

Програмою в Держбюджеті України передбачено суму в 4,2 млрд грн. З них - 1,2 млрд грн спрямовуються на здешевлення кредитів.

Програма включає в себе компенсацію відсотків за кредитами для с/г підприємств, з щорічним оборотом до 20 млн грн. Обмежень щодо цільового використання кредитів нема. Держава компенсуватиме до 1,5 облікової ставки НБУ. Остаточна вартість кредиту для сільгоспвиробника не може перевищувати 5%.

Передбачена компенсація відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва. Пріоритетними відгалузками є вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Сума кредитів не може перевищти 10-15 млн грн.

Програма включає в себе компенсацію відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель с/г призначення. Вона буде розповсюджуватися на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не перевищуватиме 5 млн грн на рік.

токмак селекторна нарада кредитуваня апк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати