Перед Новорічними і Різдвяними святамиактуальнимстає збереження ялинок. Часто спостерігаються і факти їх самовільної порубки.Поліція та інші контролюючі відомства розробили правила і умови заготівлі, перевезення та реалізації хвойних дерев на споживчий ринок. Зокрема, реалізація заготовлених ялинок дозволяється тільки при наявності на дереві пластикового чипу зі штрих-кодом або клеймаТокмацького лісництва.Тому в передноворічний період в районі, правоохоронці традиційно проводять заходи з метою недопущення несанкціонованої вирубки хвойних дерев та їх реалізації.
Варто нагадати, що відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства, за незаконне придбання й торгівлю новорічними ялинками передбачена адміністративна відповідальність.Згідно статті 65 КУпАП, незаконна вирубка дерев хвойних порід тягне за собою штраф для громадян у розмірі від 255 до 510 грн., для посадових осіб – від 1275 до 2550 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років та ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (ст. 307 КУпАП).
Відповідно до ст. 159 КУпАП «Порушення правил торгівлі на ринках», ст. 152 КУпАП «Порушення правил благоустрою території міст та інших населених пунктів», ст. 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях», ст. 164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності» законодавством України передбачено виплату значного штрафу або громадські роботи.
Тому підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.
Токмачан попереджують: купуйте чіповані ялинки і не намагйтесь їх зрубати самотужки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію