Змінено порядок притягнения до відповідальності за торгівлю алкоголем та тютюновими виробами

Змінено порядок притягнения до відповідальності за торгівлю алкоголем та тютюновими виробами

З 18 грудня набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності», повідомив ОВПП ДПС.

Згідно цього Закону змінено як порядок, так і підстави притягнення до адмінвідповідальності за порушення, що пов'язані з господарською діяльністю без ліцензій, торгівлею алкоголем та тютюновими виробами з підробленими акцизними марками чи без них.

Тож за торгівлю (оптову, роздрібну, експорт, імпорт) спиртом етиловим, коньячним і плодовим, а також роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії каратимуть по-новому. Так, замість ст. 156 КУпАП будуть застосовувати ч. 1 ст. 164, де передбачене накладення штрафу від 17000 до 34000 грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Також з 18 грудня відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП за діяльність з порушенням ліцензійних умов відповідальності не буде. Проте буде вважатись порушенням діяльність в період припинення дії ліцензії, якщо законодавством не передбачено умови функціонування суб'єкта господарювання в цей період.А щебудезапроваджена відповідальність за порушенням ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензіїЗа таке порушення картимуть штрафом від 4250 до 8500 грн.

Крім того, за невиконання ліцензіатом розпорядження пр усунення порушень ліцензійних умов штраф складатиме від 8500 до 25500 грн.

Притягувати до відповідальності за порушення з питань ліцензування за ст. 164 КУпАП будуть суди на підставі протоколів уповноважених осіб органів ліцензування.

токмак зміна закону про притягнення до відповідальності відсутність ліцензій
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати