Суд виправдав директора ТОВ «Хліб Токмака» за брехню

Суд виправдав директора ТОВ «Хліб Токмака» за брехню

Районний суд Токмака оголосив 17 лютого вирок, згідно з яким виправдав генерального директора ТОВ «Хліб Токмака» Ростислава Соловйова в службовій підробці довідки і листа про відсутність покарання від АМКУ. Підстава – ці документи не затверджені офіційно, повідомили Наші гроші.Запоріжжя.

Справа полягала в тому, що КУ "Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя" в лютому 2017 провела торги на закупівлю 22,84 тонни пшеничного хліба. У тендері брали участь ТОВ "Хліб Токмака" з кінцевою ціновою пропозицією в 175 925 грн і ТОВ "Дніпровський хлібозавод №5", яке в підсумку запропонувало ціну на 75 копійок більше. З огляду на це, переможцем обрали "Хліб Токмака", яке мало до грудня 2017 поступово поставити вказану кількість товару.

Серед документів ТОВ "Хліб Токмака" (з підписом директора і печаткою фірми) надало інформаційного листа та довідку-гарантію, що фірма протягом останніх трьох років до відповідальності за порушення антиконкурентного законодавства не притягалась. Та виявилось, що Антимонопольний комітет штрафував фірму в 2016 році за розіграш торгів від КУ "Михайлівський психоневрологічний інтернат" Запорізької облради, що підтверджується інформацією з офіційного сайту цього відомства, а також неуспішним оскарженням в суді цього рішення фірмою.

З огляду на це, слідчі в 2017 році відкрили кримінальне провадження №42017080000000108 по ст. 366 Кримінального кодексу (службова підробка) і згодом прокуратура звернулася до суду з відповідним обвинувальним актом проти на той час генерального директора ТОВ "Хліб Токмака" Ростислава Соловйова.

І ось тепер справу завершено, а Токмацькийрайонний суд виправдав Ростислава Соловйова. У рішенні суду вказано, що, згідно з постановами Верховного Суду України, офіційні документи в контексті визначення службового підроблення повинні бути належним чином складені за формою і містити необхідні реквізити. Невідповідність документа хоча б одному з наведених критеріїв перешкоджає визнанню його офіційним. Зазначені інформаційний лист і довідка-гарантія складені в довільній формі, жодним законом чи підзаконним нормативно-правовим актом не затверджувалася. Члени тендерного комітету це підтвердили, а сторона звинувачення не спростувала. Тому, якщо ця довідка і інформація складені не за встановленою формою, це перешкоджає визнанню документів офіційними, тому вони не можуть бути предметом злочину за статтею службова фальсифікація. До того ж певні неточності при оформленні справи ло суду допустила прокуратура. ТОВ "Хліб Токмака" одноосібно належить Ользі Джиоєвої, керівником з липня 2018 вказується Давид Джиоєва. Зазначений в справі штраф сумою 23 тис. грн фірмі призначили за тендер по "Таврійському виробничому комбінату-2008" (останнє також неуспішне намагалося оскаржити штраф). Власником обох зазначених фірм раніше був чоловік Ольги Джиоєвої і батько Давида Джиоєва - Гурам Джиоєва, колишній депутат Токмацького міської ради і голова Токмацької райдержадміністрації, - звільнений в 2017 році. Зараз Давид Джиоєва депутат Токмацької райради від "БПП".

Після рішення АМКУ ТОВ "Хліб Токмака" три роки не могло брати участь у відкритих торгах (але могло і брало участь в допорогових закупівлях). Рішення АМКУ брало в серпні 2016 року. Зараз ТОВ "Хліб Токмака" виграє за процедурою відкритих торгів тендер на постачання хліба від Преславського психоневрологічного інтернату вартістю 1130000 грн. Ці торги зараз на етапі наміру укласти угоду.

токмак суд виправдання за брехню ростислав соловйов
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
13 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати