Прокуратура Токмака повернула в державну власність земельну ділянку вартістю 45 мільонів гривень

Прокуратура Токмака повернула в державну власність земельну ділянку вартістю 45 мільонів гривень

Реалізуючиправо на пільгове отримання землі для ведення фермерського господарства, на підставі наказів ГУ Держгеокадастру в Запорізькій області, місцевмй житель протягом 2014 року поза конкурсом отримав в оренду ще три земельні ділянки на території Токмацького району. При цьому,використовуючи спрощений режим отримання земель під фермерське господарство, всупереч цілей, визначених Законом України «Про фермерське господарство» цей громадянин створив фермерське господарство на підставі декількох орендованих земельних ділянок майже через два роки після їх отримання, повідомила прес-служба прокуратури Запорізької області.

У зв’язку з чим, 15.09.2017 Токмацькою місцевою прокуратурою в порядку цивільного судочинства пред’явлено позов в інтересах держави до ГУ Держгеокадастру в Запорізькій області та фізичної особи щодо скасування наказів про оренду земельних ділянок, та договору оренди землі з метою повернення земельної ділянки у володіння держави.

Токмацький районний суд20.12.2017 відмовив у задоволенні позову. Та постановою апеляційного суду Запорізької області від 03.07.2018  апеляційну скаргу заступника прокурора Запорізької області задоволено, а рішення Токмацького районного суду Запорізької області від 20 грудня 2017 року скасовано.

Верховний суд постановою від 04.09.2019 рішення Токмацького районного суду та постанову апеляційного суду Запорізької області скасував, провадження у справі закрив. ВСУ зазначив, що оскільки фермерські господарства є юридичними особами, їхні земельні спори з іншими юридичними особами, у тому числі з центральним органом виконавчої влади, підвідомчі господарським судам.

Відстоюючи свою позицію, Токмацька місцева прокуратура 18.03.2019 пред’явила аналогічну позовну заяву в порядку господарського судочинства до ГУ Держгеокадастру в Запорізькій області та фермерського господарства.

Постановою Центрального апеляційного господарського суду від 18.11.2019 задоволена апеляційна скарга заступника прокурора Запорізької області на рішення Господарського суду Запорізької області від 30.07.2019 та ухвалено нове рішення, яким позовна заява заступника керівника Токмацької місцевої прокуратури Запорізької області задоволена. Це рішення суду набрало законної сили 18.11.2019.

Далі Токмацька місцева прокуратура забезпечила виконання судового рішення про поновлення правомочностей держави у частині фактичного володіння та користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення загальною площею 58 га і вартістю 45659 тис. грн.

Державний реєстратор вніс 02.01.2020 року до Реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про скасування права оренди на спірну земельну ділянку, а замельну ділянку передали у володіння держави. 

токмак місцева прокуратура повернула державі земельну дялянку 45 мільйнів гривень
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2 перегляди у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати